A magány ragályos – így védekezzünk ellene!
Manapság rengetegen érzik magukat magányosnak – ha mi nem is vagyunk így vele, könnyen átragadhat ránk mások hangulata. Az pedig senkinek nem jó, ha azért vagyunk szomorúak, mert valaki a környezetünkben lehúzza a kedvünket. Szerencsére védekezhetünk ellene, méghozzá ezekkel a tippekkel!
Jöjjünk rá, mikor nem a saját érzéseinket éljük meg
Szinte minden érzelem ragályos – ugyanúgy átragadhat ránk a melankólia, mint a boldogság is. De fontos, hogy felismerjük, mikor érezzük rosszul magunkat azért, mert valóban van valami baj, vagy mikor ragadt ránk másról a búbánat. Persze az is előfordulhat, hogy mi sem tudjuk megmagyarázni a saját érzelmeinket, de azért ez a ritkább – általában ha szomorúak vagyunk, annak megvan azért az oka.
Ne legyünk annyira együttérzőek
Az empátia szép dolog, de ha túlságosan magunkra vesszük mások problémáit, azok a sajátunkká is válnak, és komoly problémákat okozhatnak a saját életünkben. Ahelyett, hogy megpróbálnánk átvállalni az egészet, inkább mutassuk ki, mennyire sajnáljuk a helyzetet, és ne akarjuk mi megoldani.
Fotó: Pexels/CCO License
Figyeljünk oda, hogyan kommunikálunk
Ha folyton panaszkodunk, akkor előbb-utóbb mi is negatívak és rosszkedvűek leszünk – ehelyett inkább figyeljünk arra, hogy minél pozitívabb irányba tereljük a beszélgetéseket, és a rossz dolgok helyett a jó dolgokról diskuráljunk. Annyira nem nehéz, és nekünk is jobb kedvünk lesz tőle – bár mi, magyarok, szeretünk panaszkodni, ez ellen küzdjünk egy kicsit.
Mutassunk példát a saját viselkedésünkkel
Ha sok magányos, szomorú ember vesz minket körül, járjunk elől példaként, és mutassuk meg, hogy nem csak ilyen negatívan lehet élni az életünket. Hiába magyarázunk valakinek a boldogságról meg a nyugalomról, ha nem látja, hogy tényleg megvalósítható a dolog, és csak rajtunk múlik, hogy sikerül-e.
Forrás: ridikul.hu