Tűnjünk elérhetetlennek
Abból kiindulva, hogy az ember jobban megbecsüli, amit nehézségek árán ért el, sokan tanácsolják, hogy tűnjünk elérhetetlennek – legalábbis a kapcsolat elején, mert előbb-utóbb, ha párt szeretnénk találni, akkor csak be kell adni a derekunkat. Vagyis például ne válaszoljunk rögtön az SMS-re, ne feleljen meg elsőre a felajánlott randiidőpont. Tehát hátráltassuk az eseményeket. Az igazság azonban az, hogy ha a másik fél nem érzi az érdeklődésünket, és azt, hogy nekünk is ugyanolyan fontos a kapcsolat, mint neki, akkor tovább fog állni. Ha pedig mégsem így tesz, akkor könnyen lehet, hogy nem is akar komoly kapcsolatot, hanem csak addig érdekes neki a másik, amíg elérhetetlen.
Ne tegyünk fel mindent egy lapra
Ha itt nem is rögtön arról van szó, hogy az ember tartson több vasat a tűzbe – bár van, aki ebben látja a megoldást –, ezen kívül is sokan vannak, akik úgy vélik, az embernek nem igazán szabad beleélnie és beleadnia magát egyetlen kapcsolatba sem, mert könnyen csalódhat. Láthatjuk, hogy ez a – valószínűleg sok csalódásból táplálkozó – tanács végül is azt nem engedi, hogy az ember megbízzon a másikban. Persze, fontos, hogy megőrizzük a saját identitásunkat és érdeklődési körünket, valamint stabilitásunkat egy kapcsolatban, de az is ugyanilyen fontos, hogy el tudjuk engedni magunkat, rá tudjuk bízni magunkat a kapcsolatra, mert csak így mélyülhet el a kettőnk közti viszony.
Egyenlően kell felosztanunk a házimunkát
A házimunka felosztása sokat változott az idők során, de továbbra sem érdemes az „egyenlőség” mellett kardoskodnunk, inkább tartsuk magunkat az igazságosság elvéhez. Vagyis érdemes mindkét félnek hasonló arányban kivennie a részét a ház körüli teendőkből, de meg kell találnunk, hogy ki melyik munkát végzi szívesebben, melyik a testhezállóbb számára, ha van ilyen. Emellett vannak olyan munkák, amelyek megosztása jót tesz a kapcsolatunknak, míg másoké épp ellenkezőleg.
Forrás: ridikul.hu