Persze az lenne a legegyszerűbb, ha megkérdeznénk mindenkitől, akivel valaha csókolóztunk, hogy milyen volt, jók voltunk/vagyunk-e vagy sem, min kellene változtatnunk, mit kellene még hozzátennünk vagy elvennünk.
Szerencsére azért nem kell közvéleménykutatást végeznünk (bár ha van kedvünk hozzá, miért ne?), elég, ha felidézzük, illetve a következő csóknál megfigyeljük magunkat és a párunkat, máris leszűrhetjük, hogy jól csókolunk-e vagy sem. S hogy mire figyeljünk?
Érezzük a ritmust
A csók olyan, mint egy tánc – megvan a maga hangulata, ritmusa. Az első mozdulatoknál ismerkedünk a másikkal, majd egyre magabiztosabbakká válunk, egyre jobban belevisszük önmagunkat. Ha érezzük ezt a ritmust, ha érezzük a másik ritmusát, esetleg hagyjuk, hogy vezessenek bennünket, akkor máris beírhatunk egy pontot a jó csók javára.
Végtelen történet
Egyértelmű jele egy jó csóknak, ha a párunk egyszerűen nem szeretné abbahagyni. És valószínűleg mi sem…
Hevesebben dobban…
Annyi minden közrejátszhat, persze, és sok más oka is lehet, de egy jó csóktól hevesebben ver a szív. Merthogy ez nemcsak úgy megtörténik, hanem sok-sok más reakciót is kivált a testünkben. Hiszen egy csók sosem csak egy csók, annál sokkal több.
Megszűnik a külvilág
A jó csók egyértelmű jele, hogy közben megszűnik körülöttünk minden. Nincs tér, nincs idő, nincs semmi, csak MI és a CSÓK.
Mosolyra késztet
Amikor egy csók után mindketten csak mosolygunk, vagy csak egyszerűen jól érezzük magunkat, és ez szemmel látható is, akkor biztosak lehetünk benne, hogy az elmúlt (másod)percek mindkettőnk számára élvezetesek voltak.
Forrás: ridikul.hu