Az első néhány évben sok mindent másként látunk, mint később. Ilyenkor még izgalmasnak találjuk a dolgokat, amelyek később talán zavarni kezdenek, és ekkor még nem kell szembenéznünk a megszokás és olykor talán az unalom kihívásaival, amelyek hosszú távon biztos, hogy beköszönnek az életünkbe. Azonban a nehézségekre van megoldás.
Különbségek
Kezdetben talán éppen a különbségek miatt vonzódunk egymáshoz: míg egyikünk nyugodt és szemlélődő, a másik pörgős, kalandvágyó és kísérletező kedvű. Egy idő után azonban az eltérő igények idegesítővé válhatnak. Minden pár megtapasztalja a vonzalom nem annyira csábító oldalát, ez azonban lehetőség arra is, hogy kicsit átlépjük a saját határainkat, és belehelyezkedjünk a másik nézőpontjába.
Eltávolodás
Az eltávolodás talán kellemetlen érzés lehet, de természetes része a hosszú kapcsolatoknak. A lényeg az, hogy hogyan kezeljük ezeket a periódusokat. Hajlandóak vagyunk-e feltárni az okokat, vagy inkább elkerüljük a konfliktust? A legjobb, hogy ha egyenesen tudunk beszélni az érzelmi igényeinkről, a párunk pedig megértéssel és szeretettel fogadja ezeket. Sokszor azonban nem ez történik, hanem az, hogy mérgesen követelőzünk, szemrehányásokat teszünk vagy nyomást gyakorlunk a párunkra, esetleg lezárjuk magunkat és növeljük a távolságot, védekező álláspontra helyezkedünk. Mindennek ugyanaz a közös üzenete: „Vegyél észre, legyél velem”.
Kétségek
A kétségek szintén természetes részei lehetnek a kapcsolatnak. Ezek nem is mindig magának a kapcsolatnak szólnak, gyakran inkább az elvárásaink teremtik őket. Talán túl sok mindent várunk a párunktól, és őt hibáztatjuk a boldogtalanságunkért. Ő az, aki gyakran nyomogatja a gombjainkat, akivel a legggyakrabban megbántjuk egymást, mégis ő az, aki mellettünk van nap mint nap, és akivel a nehézségek ellenére kitartunk egymás mellett.
Forrás: ridikul.hu