Beszélgessünk a kapcsolatról
Bizonyos időközönként üljünk le párunkkal, és beszéljünk a párkapcsolatunkról kellő távolságból – mindenféle ítélkezés és elvárás nélkül. Beszéljük át, hogy van-e valami, ami zavar a másik viselkedésében, vagy ami rosszulesett az elmúlt időszakban, és javaslatokat is tegyünk a megoldásra. Hallgassuk végig egymást türelmesen, ez a legfontosabb!
Emlékeztessük magunkat a kapcsolat elejére
Gondoljunk arra, miért is szerettünk bele a másikba – milyenek voltak az első randik, az első csók, az első gyermekünk születése… Lehet, hogy rengeteg idő eltelt azóta, de ezekből az emlékekből bármikor töltekezhetünk. Persze fontos az is, hogy új élményeket szerezzünk, amikre 5 év múlva emlékezhetünk vissza ugyanígy!
Merjünk bocsánatot kérni
Ha egy veszekedés kezdene elfajulni, inkább vonuljunk el egy kicsit lenyugodni. Amikor már kellően lecsillapodtunk, forduljunk a párunkhoz, és kérjünk bocsánatot – még akkor is, ha alapvetően nem tőlünk indult a veszekedés. Kérjünk bocsánatot, és ne várjunk el cserébe semmit. Ez a feltétel nélküli, önzetlen reakció képes egy életen át életben tartani egy kapcsolatot.
Hagyjunk teret a másiknak
A fejlődéshez térre van szükség. Mindenkinek szüksége van a személyes szabadságára, ugyanúgy, ahogyan a biztonságot adó elköteleződésre is. Tiszteletben kell tartanunk a másik szabadságát, hiszen csak így élhetünk együtt kiegyensúlyozott, harmonikus párkapcsolatban.
Forrás: ridikul.hu