A 3 legnépszerűbb lebuktató módszer hűtlenkedők ellen
A hűtlenségről sokan úgy gondolják, ez a legnagyobb veszély, ami a kapcsolatot fenyegeti, éppen ezért könnyű túlzásba esni a féltékenység terén. Ez viszont felveti azt a kérdést, hogy a szerelemben mindent szabad-e.
Gyakran nehéz különbséget tenni a helyes megérzés és a túlzott gyanakvás között, pedig utóbbi többet árthat, mint amennyit használ, és sokkal inkább a féltékeny fél önértékeléséről vagy a kapcsolat minőségéről árulkodhat. Hiszen ha meginog a bizalom, az a tönk szélére sodorhatja a kapcsolatot is.
Akik úgy érzik, alapos a gyanújuk, mert több figyelmeztető jelet is észrevettek a párjuk viselkedésében, általában a következő módszerekhez folyamodnak, hogy bizonyítékot találjanak a szembesítés előtt.
Kutakodás
A féltékenység hevében sokan nem tudnak ellenállni a késztetésnek, hogy a másik személyes információi és tárgyai között kutakodjanak. Hivatkoznak arra, hogy elvileg nincsenek titkaik egymás előtt, és joguk van tudni, ha a párjuk rejteget valamit, ez a lépés azonban könnyen növelheti a bizalmatlanságot.
Nem egyszer előfordul, hogy a gyanakvó fél belép a másik e-mail fiókjába, vagy megnézi a telefonját, árulkodó jelek után kutatva, azzal a feltételezéssel, hogy ha valóban viszony zajlik a háttérben, annak nyomai az elektronikai eszközökön is felfedezhetők.
Megeshet, hogy valóban fény derül leleplező információkra, vagy pont az válik gyanússá, ha egyetlen üzenet sincs a tárolóban. Emellett van, aki a számlakivonatok vagy az adatforgalom elemzésében látja a megoldást, ennek előzménye általában az, hogy a másik telefonálási, netezési szokásai látványosan megváltoznak.
Akadnak olyanok is, akik tárgyakat keresnek - a hajszáltól kezdve az ismeretlen eredetű ajándékokig széles lehet a paletta. Gyanúra utaló jelek talán azért is előfordulhatnak, mert a megcsaló tudat alatt vagy szándékosan elárulja magát - akár azért, mert szándékos figyelmeztetésnek szánja a megcsalást, akár azért, mert nem bírja a lelkiismerete nyomását.
Ellenőrzések
an, aki gyakran próbálja ellenőrizni a párját, amikor az nincs jelen, esetleg az ismerősök és barátok viselkedésében keres változást. Felhívja azt, aki alibiként szolgálhat, barátoktól vagy kollégáktól próbál információkat szerezni, extrémebb esetben a munkahelyre telefonál, vagy üzleti út során a szállodánál érdeklődik. Emellett előfordul, hogy valaki magánnyomozót bérel fel, sőt, olyan is akad, aki laboratóriumi módszerekhez folyamodik. Ezek az esetek azonban felvetik a kérdést, hogy ha kiderül a másik ártatlansága, folytatható-e egyáltalán a kapcsolat.
Mit tegyél, ha biztos vagy a dologban?
Már nemcsak gyanakszol, hanem biztos vagy benne, hogy a párod megcsal? Ha segítségre van szükséged a nehéz helyzetben, nézd meg videónkat, és kövesd szakértőnk tanácsait!
Kérdések
Mivel kevesen akarják alaptalanul meggyanúsítani a másikat, nem mindig a tisztázó beszélgetés áll első helyen. Pedig az egyik fél gyanakvása már elég nagy probléma lehet, függetlenül attól, hogy a másik valóban félrelép-e. Ennek tisztázása pedig mindenképp fontos a kapcsolat jövőjének szempontjából.
Van persze olyan is, hogy a gyanúba keveredett fél elzárkózik a beszélgetéstől. Ez viszont szintén figyelmeztető jele lehet annak, hogy valami nem stimmel. Aki hazudik, az könnyen ellentmondásba keveredik önmagával, ezért mondják, hogy a hazugsághoz nem árt a jó memória is - azonban ez lehet a leleplezésének eszköze is.
Forrás: femina.hu