A szavaknak óriási erejük van, és sajnos nem csak pozitív értelemben. Természetes dolog, hogy a párok vitatkoznak, néha apróságokon, máskor annál komolyabb témákban, de az, hogy milyen kifejezéseket használtok közben, mindennél nagyobb jelentéssel bír. Sokan nem is gondolnák, hogy egy-egy mondat, amit csak a vita hevében vágnak egymáshoz, még évek múltán is okozhat gondokat.
Márpedig ez így van! Néhány toxikus kifejezés még a legerősebb kapcsolatot is képes tönkretenni, pláne, ha a felek nem veszik észre időben, milyen hatással van mindez rájuk. Az alábbi hat kifejezéssel épp ez a helyzet, ennek ellenére sokan használják őket a veszekedések során.
"Hát ha így érzel, lehet, hogy szakítanunk kellene"
Amikor egy vita odáig fajul, hogy az egyik fél a szakítással, válással fenyegetőzik, tudhatjátok, hogy nagy a baj. Ez a kifejezés a bizalom és a biztonság megrendüléséhez vezet, még akkor is, ha csak hirtelen felindulásból mondjátok, és nem gondoljátok komolyan. Minél többször hallja az egyik fél, annál inkább erejét veszíti ez a mondat, és a végén tényleg elgondolkodik azon, hogy szakítani kellene.
Utállak"
Valószínűleg nem kell részletekbe bocsátkoznunk, miért toxikus ez a szó, hiszen lényegében azt mondod vele a másiknak, hogy már nem szereted. Ez is olyan, mint az előző kifejezés: talán a vita hevében, dühösen hozzávágja valaki a párja fejéhez, és még ő is tudja, hogy ez nem igaz. De némi törést akkor is okoz, megbántod vele a másikat, és hidd el, nem fogja elfelejteni. Még akkor sem, ha azt mondja, hogy nem haragszik rád.
"Nem akarok beszélni róla"
Van, hogy épp nincs kedvünk beszélgetni, és szeretnénk inkább mindent átgondolni magunkban, de egészen más a helyzet, ha a kapcsolati problémákat próbálja valaki így elkerülni. Azaz egyértelmű, hogy van valami gond, de amikor feljön a téma, az egyik fél szimplán csak lerázza magáról, és közli, hogy nem akar beszélgetni róla. Ez tipikus példája annak, amikor elnyomod magadban a rossz érzéseket, amelyek felhalmozódnak, és a végén már áthidalhatatlan szakadékot teremtenek.
"Pont olyan vagy, mint anyukád/apukád"
Talán nem kell mélyen belemennünk, miért nem oké ezt bármikor is a másik fejéhez vágni. Egyértelmű, hogy egy sértésről van szó, ami ráadásul két embert is érint: a párodat és a szüleit. Lehet, hogy tényleg úgy viselkedett, mint az apukája vagy az anyukája, de ezt egészen máshogy, más stílusban kell megbeszélni vele.
"Ez baromság"
Két külön ember vagytok, szóval érthető, hogy nem mindenben gondolkodtok ugyanúgy. Lehet, hogy az, ahogy te vélekedsz valamiről, szöges ellentéte annak, amit a párod gondol, de lekicsinylően beszélni róla nem egészséges. Kisebbségi érzetet okozhat a másikban, ráadásul tiszteletlenség, szóval mielőtt olyan csúszna ki a szádon, amit aztán úgyis megbánnál, tényleg számolj el tízig!
"Nyugodj meg"
Nincs ember a világon, aki ettől a kifejezéstől ne lenne csak még idegesebb, szóval teljesen értelmetlen dolog mondani egy vita során. A legjobban azzal tudod lenyugtatni a partneredet, ha megértően viszonyulsz a problémához, és higgadt stílusban beszéltek egymással. A "nyugi" minden, csak nem ennek az eszköze!
Forrás: Joy.hu