Féltékenység
Eleinte nagyon aranyosnak tűnik egy kis vicces féltékenykedés, de ha hosszú távon is megmarad a másikban ez az érzés, azon érdemes elgondolkodni, hiszen azt jelentheti, hogy komoly bizalomhiánnyal küzd, amit nagyon nehéz leküzdeni. Próbáljuk megértetni vele, hogy bízhat bennünk, és felesleges a „rövid póráz”.
Ha nem töltünk külön egy percet sem
A közös programok mindig szuperek, de máris rosszul érzi magát, ha bejelentjük, hogy szeretnénk egy estét a családunkkal vagy a barátnőinkkel tölteni? Intő jel lehet, hogy nem viseli jól a természetes eltávolodást, ami pedig mindkettőnknek fontos lenne.
Szüntelen bókok
Nincs is annál jobb érzés, mint tetszeni a másiknak és hallgatni a bókjait, azonban a bókok könnyen fegyverré válhatnak, ha túl sok van belőlük. Nem lehet egy-egy vitát néhány bókkal elrendezni, ne engedjük, hogy a manipuláció eszközévé váljanak.
Ha beleszól az öltözködésünkbe
Igen, szeretnénk tetszeni, és biztosan lesz olyan, hogy azért veszünk fel egy ruhát, mert tudjuk, hogy a másik imádja rajtunk, de ha már inkább aszerint válogatunk, hogy mi az, ami nem tetszik neki, akkor álljunk meg egy pillanatra, és gondoljuk át, hogy kinek akarunk megfelelni.
Ha váratlanul felbukkan
Programot szerveztünk a barátnőinkkel, vagy egyszerűen csak a munkahelyünkön ebédelünk a kollégákkal, és párunk váratlanul beállít. Ez egyszer-kétszer igazán kellemes meglepetés lehet, de ha rendszert csinál belőle, szóljunk neki, hogy úgy érezzük, mintha ellenőrizgetne minket.
Mindenáron közös képekkel akarja elárasztani a közösségi oldalakat
Ezzel bizonyítva és az egész világnak kikürtölve, hogy egy pár vagyunk. Ez az érzés is természetes a kapcsolat elején, de van egy egészséges határa. Nem kell minden kettesben töltött percről beszámolni, senkire nem tartozik a magánéletünk. Ne engedjük, hogy átvegye az irányítást a vágy, hogy dicsekedni akar velünk.
Forrás: ridikul.hu