Mitől válik szimpatikussá valaki?
Ha két ember között működik a kémia, akkor általában kölcsönös szimpátiáról beszélünk. Az emberek közötti vonzalom azonban több dologtól is függ. Ha valakivel olyan pillanatot élünk át, ami boldogságot, de legalábbis kellemes pillanatokat okoz, arra hosszú ideig emlékszünk majd. Már attól is emelkedik a testünkben a boldogsághormonnak nevezett dopamin szintje, ha erre a pillanatra gondolunk. Ugyanez alakul ki akkor is, ha beszélgetés során hasonló a véleményünk valamiről, azonos dolgok iránt érdeklődünk, vagy észreveszünk hasonló tulajdonságokat, jellemvonásokat.
Mitől lesz valaki antipatikus?
Hasonlóan alakul ki az is, ha valakit nem találunk szimpatikusnak. Nagy szerepe lehet a fent említettek mellett a külső megjelenésnek, a járásnak, a gesztusoknak, a mimikának is. Sőt annak is, hogy hasonlít-e valaki olyanra, akit nem kedvelünk.
Hogyan befolyásolhatjuk a szimpátia kialakulását?
Ha szeretnénk szimpatikusabbnak tűnni, tartsuk be a következőket úgy, hogy nem tűnünk túl erőltetettnek.
1. Legyünk érdeklődők
Higgyük el, mindenki szeret magáról beszélni. Ha ezt tudjuk, hagyjuk, hogy mások beszéljenek magukról, mi pedig hallgassuk meg őket. Állásinterjún általában magunkról kell beszélni, ott inkább arra figyeljünk, hogy ne vágjunk az interjúztató szavába, álljunk meg a beszédben, ha ezt kéri.
2. Legyünk figyelmes beszélgetőpartnerek
A jó beszélgetőpartner nagy ismérve, hogy beszélget. Nem kiselőadást tart, nem beszól, nem nagy duzzogva hallgat, hanem finoman reagál, releváns válaszokat ad, odafigyel a másikra, és még jó néhány dolog.
3. Tartsunk ki a véleményünk mellett
Ma így, holnap úgy. Ide hajlik, arra dől. Ez nem olyan szimpatikus, nem igaz? Sokkal inkább azzá válunk, ha kitartunk a véleményünk mellett, de vállaljuk azt is, ha valami meggyőzött bennünket az ellenkezőjéről, és ezt be is merjük vallani mások előtt. Ennyire egyszerű.
4. Jegyezzük meg a vezetéknevet bemutatkozáskor
Talán magyarázni sem kell, miért olyan fontos ez. Annak ellenére, hogy teljesen természetes, hogy a saját nevünkre koncentrálunk, a másikét pedig elfelejtjük, érthető, milyen nagy pluszpontot szerezhetünk azzal, ha azonnal megjegyezzük a másik nevét
5. Mosolyogjunk sokat
A mosoly nemcsak megszépít és egészségessé tesz, hanem kedvesebbé és szimpatikusabbá is. Ha ezt tudjuk, akkor gyakoroljuk minél többször!
6. Erősítsük mások önbizalmát
Ha tetszik a másik ruhája/haja/sminkje, vagy bármilyen eredménye, ne hagyjuk szó nélkül! Nem kell barokkos körmondatokkal körbedicsérni a másikat, egyszerűen, kedvesen, világosan fogalmazva mondjuk el neki, mi tetszett. Nemcsak szimpatikusabbnak tűnünk, de úgy érezzük majd, valamit adtunk a másiknak, és ez jó érzéssel tölt majd el bennünket. Próbáljuk ki még ma!
Forrás: ridikul.hu