1. Másokhoz hasonlítjuk magunkat
Minden kapcsolat egyedi és megismételhetetlen. Ne hasonlítgassuk magunkat más párokhoz, akik kívülről tökéletesnek tűnnek, és ne keressük mások helyeslését, ha a kapcsolatunkról van szó. A folyamatos hasonlítgatásnak mindig az a vége, hogy azt hisszük, valami nem stimmel velünk. Ha legközelebb ezen kapjuk magunkat, csak kérdezzük meg magunkat: mi az, ami jó bennünk, csak most nem veszem észre?
2. Feladjuk azt, amit szeretünk
Különösen egy új kapcsolatban szeretnénk arra törekedni, hogy a másiknak megfeleljünk. Ezért hajlamosan lehetünk feladni szeretett tevékenységeinket is, legyen az a salsaóra, kenyérsütés, vagy a kedvenc sorozatunk, ha abban nem tudunk párunkkal osztozni. Ne tegyük! Egyrészt szükségünk van egyedül eltöltött időre is, másrészt pont ezek a különbségek teszik izgalmassá, mindig megújulóvá kapcsolatunkat.
3. Lemondani a barátainkról
Az előző szokás másik megnyilvánulása, amikor párunk miatt egyre kevesebbet találkozunk barátainkkal, családtagjainkkal. Eleinte természetes, hogy minden pillanatot szerelmünkkel szeretnénk tölteni, de azért találjunk vissza hozzájuk! Emlékezzünk csak, mennyi csodás percet töltöttünk velük, és mennyire élvezzük a társaságukat!
4. Válaszokat keresünk
Ha a párunkkal való vita során mindig válaszokat keresünk, mindig az egyetlen igazságot kutatjuk, az hosszú távon nem szerencsés. Válaszok helyett inkább kérdéseket tegyünk fel egymásnak, és ismerjük meg jobban a másik világát, nézőpontját.
5. Autopilot üzemmód
Akkor rontunk a legnagyobbat, amikor azt hisszük, minden rendben van, és hagyjuk, hogy automatikusan menjenek a dolgok a maguk útján. A párkapcsolat aktív munkát igényel, hiszen a mi folyamatos változásunk folyamatos, egymáshoz való alkalmazkodást kíván!
Forrás: ridikul.hu