5 probléma, amivel akkor szembesültem, amikor elkezdtem szervezni az esküvőmet
És bár tényleg őrületesen izgalmas időszakról van szó, akadnak vitás kérdések és problémák, amikkel akkor szembesülsz, ha valóban belevágsz a szervezésbe!
- A szülők bele akarnak szólni Pár éve az esküvő témájában készítettem interjút egy magazin főszerkesztőjével, aki azt mondta, hogy a legnagyobb probléma az esküvőszervezésnél az volt, hogy mindenki bele akart szólni, és minden nagymama, anyuka meg akarta a saját terveit valósítani. Egy barátnőm pedig, aki tavaly ment férjhez, azt mesélte, hogy amikor az anyukájának mondta, hogy piros cipőben szeretne oltárhoz vonulni, ő egyszerűen annyit reagált, hogy „ez lehetetlen”. De miért is az? Nem az van, hogy mindenki olyan esküvőt szervez, amilyet akar? Fel voltam készülve, hogy nálunk is ez lesz, s bár már nem vagyunk húszévesek, hogy a szüleink állják a lagzit, valamennyivel biztos beszállnak, így meg kell hallgatni a véleményüket. Nos, az én szüleim elég jó fejek, és azt mondták, hogy „olyan legyen, amilyen nektek tetszik”, a vőlegényem édesanyja már nem ilyen egyszerű eset, bár azt mondja, hogy „nem szólok bele”, mégis mindenbe beleszól, és tökre kiakadt, hogy nem zenekart, hanem DJ-t szeretnénk a buliba… Nehéz ezeket a helyzeteket úgy kezelni, hogy senki ne bántódjon meg, de a mi igényeink valósuljanak meg.
- A vendéglista összeállítása őrülten nehéz Amikor elkezdtük szervezni a lagzit, hasraütés alapján úgy 80-100 főre tippeltünk, de amikor elkezdtük összeírni, hogy kit látnánk szívesen, sok nehézségbe ütköztünk. „Jajj, még őt is, meg őt is...” ez utóbbi mondat sokszor elhangzott, és a végén alaposan túlléptük a határt, pedig nem szeretnénk 100 fő feletti bulit csapni. Nehéz meghúzni a határt egy bizonyos számnál, de muszáj!
- Nagyon előre kell gondolkodni Az esküvői biznisz őrületesen bepörgött az utóbbi időben, egy évre előre már le vannak foglalva a legjobb helyek, fotósok, zenekarok, ceremóniamesterek. Ha azt szeretnéd, hogy tényleg olyan legyen, amilyet elképzeltél, akkor tényleg hamar le kell foglalnod a legfontosabbakat. Utána picit hátradőlhetsz, és pár dolgot már lehet előtte fél évvel is intézni (állítólag, én itt még nem tartok). Természetesen, az ismerősök tapasztalatai azt mutatják, hogy akár fél év vagy kevesebb idő alatt is meg lehet szervezni a dolgot, de akkor már sok kompromisszumot kell kötni.
- Kezdj el időben spórolni Amint kimondod, hogy esküvő, mindennek nagyon felmegy az ára, ezért szükség van egy nagyobb összegre, hogy szépen meg tudd csinálni. A low budget esküvők is elég magas áron vannak, mert nem mindenhol lehet lefaragni az árakból. De ez is az igényektől és az elképzelésektől függ. Ahogyan pedig az ismerősök mesélik, nagyjából a rászánt összeg fele szokott visszajönni a nászajándékokból és a menyasszonytáncból.
- Jó párkapcsolati próba is Bár nagyrészt egyetértünk a párommal az esküvővel kapcsolatos kérdésekben, mindenképpen sokat kell alkalmazkodni. Például én alapból nem szeretnék templomi esküvőt, neki viszont fontos, így természetesen belementem, és ő is enged a javamra, ahol kell. Viszont vannak vitás kérdések is, amiket igyekszünk szépen elrendezni, hiszen az esküvő egy boldog és életre szóló élmény, nem szeretnénk, hogy csak a stressz és veszekedések jussanak az eszünkbe róla. Alapvetően ha egyezik az értékrend, ami miért ne egyezne, ha két ember összekötni készül az életét, akkor csak megerősíti a kapcsolatot ez az időszak és nem szétszakítja
Forrás: Joy.hu