5 hiba, amit sokan elkövetnek a párkeresés során
Hogyha jobban körbenézel, akkor kis túlzással azt láthatod, hogy vannak azok az emberek, akik alighogy kiléptek egy kapcsolatból, szinte máris egy újabb románcba ugranak bele. És ott van a másik csoport, akik tagjai mintha egy örökkévalóság óta egyedül lennének. Minden bizonnyal az utóbbi kategóriába tartozók azok, akik sokszor
Minél tovább vagy egyedül, annál jobban vágysz a másik társaságára, ugyanakkor annál jobban rendezkedsz be az egyedüllétre. Ha most végiggondolod, fizikálisan lenne egy olyan „fiók”, amit hirtelen ki tudnál üríteni, ha betoppanna az életedbe a nagy Ő? Ha reggeltől estig be vagy táblázva programokkal, akkor minden bizonnyal időben sincs túl sok esélye a másiknak, hogy „beléd botolhasson”. És akkor még nem is beszéltünk azokról az apróságnak tűnő dolgokról, amikkel ténylegesen szabotálhatod a kapcsolatot már az ismerkedési fázisban.
Minél több romantikus mozit nézel meg, és minél több Nicholas Sparks könyvet olvasol el, annál könnyebben alakul ki a fejedben egy kép a szerelemről, amit te is át akarsz élni. Na meg az ideális társról! Persze mindannyian a hercegre várunk (vagy legalább egy jóképű szuperhősre), de hogyha egy túlságosan is konkrét elképzelésed van arról, hogy milyen legyen az, akivel elképzeled a jövődet, sőt, még azt is tudod, hogy mikor, milyen élethelyzetben szeretnéd őt megismerni, akkor könnyedén szem elől tévesztheted azokat a helyzeteket, amiket az élet eléd sodor…
Aki egyszer megégette már magát, érhető, hogy jóval óvatosabb, azonban egy kapcsolat csak akkor tud működni, ha mindketten ugyanannyit pakoltok a mérleg két oldalára. Hogyha nem tudsz megnyílni a másiknak, ha nem mered rábízni a titkaidat, érzéseidet, mindig csak azt várod, hogy ő legyen az, aki beszél, akkor az nem fog működni. Figyelj arra tudatosan, hogy bizonyos beszélgetéseket ne csak a saját fejedben folytass le!
Ami a karrierben működik, az a magánéletben már nem biztos. Persze jó, ha céltudatos vagy és tudod, hogy mit szeretnél, azonban az irányításmánia egy kapcsolatban nem feltétlenül vezet sok jóra. Egyedülállóként valóban minden döntés a tiéd, a távirányító kezelésétől, a film kiválasztásán át a fagyi ízéig, de ha már ketten vagytok, akkor igenis figyelj oda arra, hogy a másik mikor, mire vágyik.
Közhelyesen hangozhat, de igaz! Amíg nem szereted magad, amíg nem fogadod el magadat olyannak, amilyen vagy, addig hogyan várhatod el a másiktól, hogy szeressen? Az önszeretet és az elfogadás nagyon fontos, ezek ugyanis stabil alapján képezik egy későbbi, tartós kapcsolatnak. Hogyha rendben vagy magaddal, észrevétlenül nyílnak majd meg körülötted azok a bizonyos ajtók…
Tény, hogy kompromisszumok nélkül nem működhet a kapcsolat – mindkettőtök részéről kellenek megalkuvások, hogy aztán jó esetben félúton találkozzatok. Hogyha már nagyon vágysz arra, hogy legyen valakid, akkor azonban hajlamos vagy arra, hogy feladd a saját életedet egy perc alatt csak azért, hogy megkönnyítsd a helyzetet. Fontos, hogy ne keverd össze a kompromisszumot és a megalkuvást, ugyanis utóbbi hosszabb távon csak galibát fog okozni.
Forrás: Joy.hu