„Mesélj róla, nekem is nagyon nehéz napom volt”
Lehet, hogy ezzel az együttérzésünket akarjuk kifejezni, de nem segít, ha úgy teszünk, mintha a szorongás természetes és normális lenne, amely mindenkinek jelen van az életében. Persze sokan szorongunk, de ha valaki már szakemberhez fordul segítségért és komolyan megnehezíti az életét ez a probléma, akkor valószínűleg sokkal súlyosabb a helyzet, mint egy egyszerű nehéz nap vagy egy kis stressz. Vegyük komolyan.
„Próbáltál már meditálni vagy jógázni?”
Valószínűleg már mindent megpróbált, mielőtt szakemberhez fordult, hiszen ő is szerette volna jobban érezni magát. Nem segítünk azzal, ha teljesen kézenfekvő dolgokat mondunk neki. Igyekezzünk inkább kérdezni tőle, mesélje el, hogy is érzi magát valójában.
„Igyunk valamit, az majd ellazít”
Igen, lehet, hogy öt percre vagy néhány órára, de valószínűleg másnap ugyanúgy csak szorongást okoz majd visszaemlékezni erre az estére. Ne akarjuk elfeledtetni a problémát, inkább keressük együtt a megoldást és ajánljuk fel a segítségünket.
„De hát mi a baj? Hiszen szuper életed van”
Biztosan ő is tudja, hiszen hideg fejjel, nyugodtabb pillanataiban átlátja az életét és a saját helyzetét, ez azonban nem segít azokban a percekben, amikor elszorítja a torkát a szorongás. Sajnos a legszerencsésebb életkörülmények között élők sem immunisak a lelki problémákra.
„Csak túlgondolod a dolgokat”
Ez nem ilyen egyszerű, ha valóban erről van szó, akkor sem lehet csak úgy lekapcsolni a gondolatokat és az általuk kiváltott érzéseket. Legyünk mellette és támogassuk abban, hogy kibeszélje a gondjait, ahelyett, hogy elbagatellizálnánk.
Forrás: ridikul.hu