5 biztos jel, hogy a partnered másnál keresi a boldogságot
A félrelépést valóban bejósolhatja néhány jel, amely szinte tipikusnak mondható és később, ha ténylegesen beigazolódik a gyanú, visszagondolva már érthetővé válik párunk korábban furcsának vélt magatartása. Mégsem szabad kizárólag arra gondolnunk, hogy társunk megváltozott viselkedése mindenképpen megcsalásra utal, lehet, hogy még nincs harmadik fél a képben, viszont kezd eltávolodni tőlünk, ez pedig idővel bárhová vezethet.
Nem törvényszerű, hogy egy vagy akár több jel a félrelépést leplezi le, gyanúsítás helyett először vizsgáljuk meg a kapcsolatunkat, milyen életszakaszban vagyunk éppen, van-e bármilyen nehézség, változás az életünkben. Figyeljünk tehát a jelekre, mert időben észlelve még akár tehetünk is a kapcsolatért!
Megváltozott viselkedés, kommunikáció
A párok közötti kommunikáció nagyon fontos összetartó kapocs, ha ez bármilyen szinten sérül, biztosan gondjaink vannak otthon. A beszélgetések elmaradása, ha társunk már nem számol be a vele történtekről, nem osztja meg élményeit, gondjait, akkor baj van. Nem csak a szóbeliség tartozik ebbe a körbe, a viselkedés, szokásrendszer változása is jelzésértékű. Rendszeres késői hazatérés, a korábbi kedves gesztusok elmaradása, elfelejtett szülinap és évforduló, a szexuális élet megszűnése mind intő jelek.
Az otthoni dolgokhoz való viszonyulás hirtelen átértékelődése
Mindenképpen aggasztó, ha azt látjuk, hogy minden házon kívüli dolog előnyt élvez az otthonnal, a párkapcsolattal szemben. Legyen szó megszaporodott túlórákról, a munka mennyiségének hirtelen megnövekedéséről, vagy bármilyen egyéb programról, amely feltűnően sok időt elvesz a közös életből; mindez felhívhatja a figyelmünket arra, hogy a párunk talán jobban érzi magát az otthonán kívül, másokkal, máshol.
Külső megjelenés fontossága
Az öltözködési stílus hirtelen megváltoztatása, a külső megjelenés előtérbe kerülése – diéta, sport, új ruhák, fodrász - mindenképp feltűnő és talán ez a leggyanúkeltőbb jel, hiszen rögtön arra gondolunk, valaki másért történik ez a nagy változás. A gyanúnak lehet alapja, ha nem közös programjaink kedvéért öltözik ki a párunk, hanem jellemzően akkor ad magára, ha egyedül megy valahová. Önmagában a változásra való törekvés nem feltételez minden esetben egy titkos harmadikat; egy krízis után, életközepi válság esetén önsegítő eszközként is megjelenhet a külsővel való túlzott foglalkozás.
Összenő a telefonjával, laptopjával
Bizalomteljes kapcsolatban nem rejtegetjük a másik elől a telefonon, számítógépen őrzött adatainkat, mivel egyrészt nem feltételezzük a másikról, hogy kutakodna, másrészt nincs mit titkolnunk. Amikor változás áll be ezen a területen, például mindenhová magával viszi a telefonját, amit folyton nézeget, ha úgy igazítja a laptopot, hogy ne lássuk, mit néz, akkor felmerül a gyanú, hogy valakivel kapcsolatot tart fent a párunk. Nem kell utána nyomozni és nem is etikus üzeneteket elolvasni, híváslistát csekkolni, ráadásul semmit nem old meg. Előbb-utóbb úgyis kiderül, ha van minek kiderülnie.
Ambivalens érzelmek
Megjelenhet hirtelen ellenséges viselkedés a másik részéről, például kritikával illeti olyan tulajdonságunkat, jellemzőnket, amelyet korábban elfogadott. Az elégedetlensége jelezheti akár azt is, hogy másra vágyik, már nem tud minket elfogadni. Ennek a viselkedésnek pont az ellenkezője, amikor hirtelen túl kedves, előzékeny, szívességet tesz, ajándékot hoz. Teheti mindezt bűntudattól vezérelve, azért, mert már valaki más iránt érdeklődik és otthon nem ad annyit magából.
De mint már az elején is leszögeztük, vegyük inkább arra való figyelmeztetésnek a megváltozott viselkedést, hogy válság ütötte fel a fejét a kapcsolatunkban és ne rögtön a bűnös harmadikat keressük. Gyakran nem is kell harmadik fél ahhoz, hogy a kapcsolat elromoljon, így aztán a megoldáshoz is pont az a két ember szükséges, aki a helyzetért felel.
Forrás: bien.hu