11 típusú párkapcsolat létezik, de csak egy működik igazán: vajon te és a pasid melyikbe tartoztok?
Nem minden párkapcsolat szól örök életre, és sajnos csak kevesen mondhatják el magukról, hogy sosem kellett csalódniuk, vagy átélniük egy szakítás fájdalmát. Azonban sosem szabad elfelejteni, hogy ezek a tapasztalatok később a javunkra válnak, és oka van annak, ha nem az első szerelmed mellett találod meg a boldogságot:
Ahogy nincs két ugyanolyan pár, úgy nincs két ugyanolyan párkapcsolat sem. Sőt, szakértők szerint igazából 11 típusú kapcsolatot lehet megkülönböztetni egymástól annak függvényében, hogy milyen a két fél személyisége, a szeretetnyelvük, a kötődési stílusuk, és az, hogy életüknek melyik szakaszában találkoztak egymással. Az alábbi listát elolvasva te is megállapíthatod, vajon a pasiddal melyik típusba tartoztok, és ez mit jelent kettőtökre nézve!
A független kapcsolat Azok tartoznak ebbe a típusba, akik ragaszkodnak függetlenségükhöz, és ezt nem szeretnék beáldozni a kapcsolatukban sem. Ők azok, akik gyakran szerveznek külön programokat, akár nyaralásokat, ritkán kérnek egymástól segítséget, és inkább mindent egyedül oldanak meg. Bár a függetlenség alapjáraton jó dolog, egy kapcsolatban ez akár romboló erejű is lehet, hiszen így nem igazán tudtok erős kapcsolatot kialakítani, és könnyedén eltávolodhattok egymástól.
A ragaszkodó kapcsolat A ragaszkodók lényegében a függetlenek ellentétei. Azokra illik ez a kategória, akik mindig, mindent együtt csinálnak, és maximum a munkaidőre válnak külön. Még egy baráti találkozóra is párosban érkeznek, folyton csak többesszámban beszélnek, és az ismerőseik fel sem tudnák idézni, mikor látták őket utoljára külön. Ez legalább annyira káros, mint a túlzott függetlenség, hiszen a szociális életet, családi és baráti kapcsolatokat erősen negatív irányba viszi el.
A domináns/elnyomó kapcsolat Sajnos ilyen kapcsolatok is léteznek, és sok esetben nem egyszerű kilépni belőlük, mindegy, hogy egy kívülálló számára egy mennyire magától értetődő lépés lenne. Ez az a felállás, amikor az egyik fél irányítja a másikat, ő hoz döntéseket, sosem köt kompromisszumot, a párja pedig emiatt teljesen elnyomottá válik a kapcsolatban. Nincs jelen sem függetlenség, sem bizalom, de még csak megértés sem, ami lelki szempontból rendkívül mérgező mindkét félre!
A nyílt kapcsolat Ma már egyre többször látjuk azt, hogy az emberek a nyitott kapcsolatoknak is esélyt adnak. Valószínűleg nem is kell nagyon taglalnunk, ez mit jelent: amikor a határok kitolódnak, a megcsalás fogalma is teljesen megváltozik, és a felek számára engedett, hogy másokkal is randizgassanak, ismerkedjenek. Akik ilyen felállásban élnek, meglehet, hogy érzelmileg nem állnak készen az elköteleződésre, de ugyanakkor egyedül sem szeretnének lenni, ezért ezt a harmadik megoldást választják.