10 fontos különbség a kutyás és a macskás emberek között
Mindegy, mennyire szeretjük az állatokat, általában besoroljuk magunkat vagy a kutyás, vagy a macskás emberek közé. Ez nem véletlen: komoly különbségeket figyeltek meg azok között, akik a csaholó négylábúakat szeretik, és azok között, akik a nyávogó csapatra esküsznek. Hogy mik ezek? Az alábbi különbözőségek biztosan megállapíthatók a két tábor között!
Komolytalannak tűnhet a téma, de valójában nem az: pszichológiai kutatások készültek már arra vonatkozóan, hogy a kutyás emberek mennyiben különböznek a macskás emberektől. Az egyik legfrissebb például a Floridai Egyetem kutatása, amely megfigyelte, hogy mennyiben mások a csak a kutyákat szerető és a csak a macskákat szerető emberek – összesen 16 személyiségjegyet vizsgáltak meg, ami sokkal részletesebb, mint az eredeti 6 személyiségjegyes megoldás. Kiderült, hogy a kutyás emberek sokkal extrovertáltabbak és szeretnek társaságba menni, a macskásak viszont introvertáltabbak, és kevesebb barátjuk van. Ezen kívül sokkal több mindent el lehet mondani a különbségekről – például az alábbiakat.
1. A kutyások többen vannak, mint a macskások
Az Egyesült Államokban például 6 százalékkal több a kutyás háztartás, mint a macskás – és ez világszintre is visszavezethető. A legtöbb kutatásból az jön ki, hogy minden 5 kutyatartóra esik egyetlen macskatartó.
2. A kutyások sokkal szociálisabb emberek
Többet járnak el, és nagyobb a baráti társaságuk, mint a macskás társaiknak. Ráadásul jobban is élvezik a szociális helyzeteket, nincs problémájuk azzal, hogy új barátokat szerezzenek. A macskások azonban inkább a kevesebb, de mélyebb kapcsolatokra koncentrálnak.
Fotó: pexels.com/CarlosCastilla
3. A macskás emberek sokkal intelligensebbek, mint a kutyások
Nem vicc, erre is készült kutatás – a statisztikák azt mutatják, hogy bár a szociális interakciókban a kutyások jobbak, a macskások okosabbak és intelligensebbek náluk.
4. A macskásak szorongóbbak, mint a kutyások
A kutatások azt mutatják, hogy a macskás gazdák hajlamosabbak a mentális rendellenességekre, és gyakrabban szoronganak, mint a kutyások. Könnyen lehet, hogy ez azért is van, mert a kutyák nyíltan kimutatják a rajongásukat és szeretetüket, míg a macskák sokkal inkább hangulatlények, és nem nyújtanak annyi lelki támaszt.
5. A macskások többször élnek egyedül, mint a kutyások
Kutatások kimutatták, hogy gyakoribb, ha egy macskás ember él egyedül, mint hogy egy kutyás. Nagyjából harmadával többen vannak az egyedül élő cicások, mint az egyedül élő kutyások.
6. A kutyások gyakrabban élnek városi környezetben
A vidéki, nyugodtabb környezet inkább a macskások reszortja, a kutyások szeretik a városi nyüzsgést – valószínűleg pontosan azért, mert nem igénylik annyira a szocializálódást. A macskások nyugodtabbak egyedül, és nem akarnak minden egyes nap közel lenni a szociális gócpontokhoz.
Fotó: pexels.com/JaphethMast
7. A macskás emberek sokkal szabadabb elvűek, mint a kutyások
A kutyások rendszerint konzervatívabbak macskás társaiknál, ráadásul sokkal jellemzőbb rájuk az is, hogy követik a szabályokat. Ha úgy tetszik, a macskatartók igazi anarchisták – magyarán szabadabb elvűek, mint a kutyások.
8. A macskások sokkal érzékenyebbek a kutyásoknál
Ez talán a fentiek alapján annyira nem meglepő: a macskások jellemzően érzékenyebbek, és hajlamosabbak az empátiára, mint a kutyások.
9. A macskások utálják a kutyákat, a kutyások viszont elviselik a macskákat
Ez egy érdekes megfigyelés: azok, akik a kutyákat szeretik inkább, ki vannak békülve a macskákkal is, és jól kijönnek velük. A macskások azonban a statisztikák szerint gyakrabban utálják a kutyákat, annyira, hogy nem szívesen játszanak velük.
10. A macskások sokkal függetlenebbek
Ebben a macskások és a kutyások is hasonlítanak a gazdájukra: a kutyások engedelmeskednek és érdekli őket, hogy mit gondol róluk a környezetük – a macskák azonban nem foglalkoznak ilyesmivel, és függetlenek, azt csinálnak, amit akarnak, szociális kötöttségek nélkül.
Forrás: ridikul.hu