Ezek a jelek arra engednek következtetni, hogy a partnerünk nem velünk képzeli el a jövőt. Ráadásul olyan észrevétlenek is lehetnek, hogy valójában teljesen „normálisnak” tűnhet ezek ellenére a kapcsolatunk, pedig ha egy kicsit mögéjük nézünk, beláthatjuk, hogy már a végét jelezhetik. Ne dugjuk homokba a fejünket, nézzünk szembe a valósággal, és ismerjük fel időben annak a jeleit, hogy a párunk már nem szerelmes belénk. De mielőtt bármit is lépnénk, fontoljuk meg, és hallgassunk a megérzésünkre!
Hirtelen új szenvedélye van
Mindenkinek van hobbija, egy olyan kikapcsolódási módja, amit szenvedélyesen csinál. Az lehet meglepő, ha hirtelen talál magának egy teljesen új elfoglaltságot, ami szinte a rögeszméjévé válik – a kapcsolatunk rovására.
Nem törődik a külsejével
Ritkábban borotválkozik, hanyagul öltözködik, vagyis míg korábban odafigyelt a megjelenésére, addig mára kissé trehányabb lett. Ez persze a kényelem jele is lehet, de azé is, hogy már nem érdekli, már nem akar tetszeni a nekünk.
Eltűnnek az ölelések, a bújások
A kapcsolatunk elején minden bizonnyal alig vártuk, hogy megölelhessük egymást, hogy összebújva tévézzünk, vagy egymás karjaiban aludjunk el. Ha ez eltűnt, és a csókokat is felváltották a felületes puszik, akkor ott valami nincs rendben, érdemes lehet leülni, és megbeszélni, mi is ez.
Nem érdeklődik a napunkról
Mert elmeséljük magunktól, ez tiszta sor. De ha mesélés közben sem figyel, nem kérdez vissza, teljes érdektelenséget mutat, az bizony problémára utalhat, amivel érdemes lehet foglalkozni.
Nem beszél arról, hogy mi bántja
Egyszerűen nem akar arról beszélni, hogy mi bántja, mert valószínűleg kényelmetlenül érzi miatta magát. De kinek másnak modaná el, mi a baja, ha nem nekünk? És mi a megoldás? Persze hogy az elkerülés, a csend. Ez nincs így rendben!
Nem fogja meg a kezünket
Nem törvényszerű, és kapcsolata válogatja, de azért minden szerelemespár megfogja egymás kezét, hogy kifejezzék az összetartozásukat, de még az egymás iránt érzett fizikai vonzalmat is. S ha ez eltűnik?
Nem beszél a közös jövőről
Korábban elő-előkerült, hogy mit csinálunk majd közösen, hová költözünk, hol élünk, hány gyermekünk lesz. Aztán szinte egyik napról a másikra eltűnik ez a téma a beszélgetéseink alkalmával? Még akkor is kerüli a párunk a témát, ha mi felhozzuk? Ez meglehetősen gyanús lehet…
Nincs szemkontaktus
Ahogyan az is, ha az együtt töltött idő alatt észrevesszük, a párunk testbeszéde arra utal, hogy kerül bennünket, elfordul tőlünk, nincs közöttünk szemkontaktus. A nonverbális kommunikáció sokat mond arról, hogy mennyire értékeli az egyik ember a másikat, hogy mennyire fontos a számára. Ha a kapcsolaton belül minimális szemkontaktus van, itt az ideje megkérdőjelezni a kölcsönös vonzalmat.
Ritkábban beszélgetünk
A kommunikáció hiányát korán kell felfedeznünk ahhoz, hogy a kapcsolat még megmenthető legyen. Ha nem foglalkozunk elég korán ezzel, az lehetővé teheti a másik számára, hogy érzelmileg teljesen kivonuljon a kapcsolatból.
A beszélgetések felszínes megbeszélésekké válnak
Vagyis bár beszélgetünk, azok csak a legfontosabb dolgokról szólnak, mintha egy értekezleten ülnénk. Rutinszerűek, és akár még érdektelenek is.
Kényelmetlen boldog párok közelében lenni
Mert érezzük, hogy a mi kapcsolatunk messze nem olyan. Míg ők egymás kezét fogva turbékolnak, mi egymástól elfordulva esszük a sósat, és reménykedünk benne, hogy majd elmúlik, és minden olyan lesz, mint régen… De mielőtt döntenénk, kérjük meg a párunkat, hogy beszéljünk a problémáról, mert lehet, hogy más dolog, más dolgok állnak a háttérben, mint a szerelem elmúlása. Viszont ha észrevesszük a fenti jelek bármelyikét is, érdemes lehet megejteni azt a bizonyos „nagy beszélgetést”.
Forrás: ridikul.hu